Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:14




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 ARMY FIELDS MANUALS 
Autor Zpráva
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 úno 2009, 08:30
Příspěvky: 338
Nový příspěvek ARMY FIELDS MANUALS
Chtěl bych se zeptat..
Na GLobalsecurity.org jsem letmo přehlíd všech cca 500 manuálů ale všechny byly poměrně staré (roky 79-1999) a teď se mi dostali do ruky manuály i nové 2008. a další otázka každá ozbrojená složka má speciální manuály nebo je to blud....našel sem nauály speciálně pro UU ARMY ;US AIRFORCE a USMC všechny s datem 2007-2007 tak co si o tom myslíte. Jse mi o to že podle nich chci cvičit ale nerad bych cvičil hovadiny :-) předem díky za odpovědi


16 čer 2009, 20:40
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 říj 2008, 16:33
Příspěvky: 134
Bydliště: Blížejov
Nový příspěvek Re: ARMY FIELDS MANUALS
Miku, asi takhle...

Nový manuály blud nejsou, ale já osobně bych ani nečetl nic, co není schválený a podepsaný (nvm, jestli to je ministr obrany, nebo něco podobnýho, prostě druhá stránka - tak tam bejvá podpis, viděl jsem i razítko), tzn. jestli tam je podpis, nebo to je oražený, tak to znamená, že je to schválený, z čehož vyplývá, že se to používá. Jak hojně a kdo, to už je věc druhá.
Obecně v US Army platí, že nespecifikovaný manuály musej znát všichni (21-75, NBC Decontamination, Operation in Urbanization terrain, Drill and Ceremonies, Combativities, apod. (tohle je fakt malej výčet)) a speciální jednotky (Sniper teamy např.) mají svoje vlastní manuály (teď myslím, že 31-23, ale jsem línej hledat), otázkou je, jestli USMC je braný jako USMC, nebo jako klasická pěchota, kterou v podstatě je. Myslim, že někde byl k vidění manuál pro Special Forces (nevim, jestli schválenej), takže kdo hledá najde, ale nehrotil bych to - jenom než projedeš "21-75 Combat skills of soldier" (což není ani půlka toho nejnejnejzákladnějšího), tak máš dobrej půlrok v mrdeli, když počítam pořádnej trénink 1x měsíc...

_________________
CPL John "Havel" Blackbean
A/1-23 INF, 2ID
"Second to none"
We serve

www.23rd.wz.cz
Second ID, who is more? We won´t knock on haeven´s door!


16 čer 2009, 20:48
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 úno 2009, 08:30
Příspěvky: 338
Nový příspěvek Re: ARMY FIELDS MANUALS
Pánové nějaké jiné názory nebudou ?.-)


18 čer 2009, 21:18
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: ARMY FIELDS MANUALS
Havel ti nestačí? :D Myslim si, že když vezmu lidi tady z fóra, tak najdu dva, kteří kdy nějak pořádněji četli nějaký US manuál...Havla a mně :D A Havel je v tom o dost dál než já :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 čer 2009, 22:14
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 12 bře 2009, 23:52
Příspěvky: 110
Nový příspěvek Re: ARMY FIELDS MANUALS
zkus tohle...taky staré..ale občas se tam najde něco z posledních 5 - 7 let ale 2009 tam nehledej :)

http://stevespages.com/page7c.htm

_________________
CHIEF INSTRUCTOR of COMBAT SAR
http://www.csar.cz


07 črc 2009, 20:51
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 22 úno 2009, 20:06
Příspěvky: 44
Bydliště: Starý Plzenec
Nový příspěvek Re: ARMY FIELDS MANUALS
Nechci zakládt nové téma, a tak píšu sem. Dá se sehnat něco jako Army Field Manual pro AČR ? Na internetu jsem nic nenašel a tak se ptám tady. Díky za odpověd


19 črc 2009, 16:11
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 úno 2009, 08:30
Příspěvky: 338
Nový příspěvek Re: ARMY FIELDS MANUALS
:D Kámo nedivim se že jsi nic nesehnal protože ani nic neseženeš. AČR nevydává pro veřejnost bojový manuály a pokud se k nim chceš dostat musíš znát někoho v armádě a nebo mít kamaráda co zná někoho zarmády potom je pravděpodobnost že něco seženeš. Todle je jedna z výhod military těch co dělaj US protože o těch se dá zjistit snad i jaký nosí trencle kdežto o AČR toho moc nezjistíš pač ta to neventiluje lidem :-)


26 črc 2009, 15:27
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: ARMY FIELDS MANUALS
Nevíte někdo, v jakém USMC manuálu jsou popisovány přískoky, útoky a podobné základní postupy používané při nástřelu?
Potřebuji jen jeho název :wink:

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


13 bře 2013, 23:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz