Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 19:08




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Plynovka vs pes 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 10 kvě 2014, 22:22
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Plynovka vs pes
Zdravím,
vzhledem k mému hobby-geocaching, kdy s kamarády podle mapy hledáme skryté "poklady" se často setkávám se psy, kteří neměli daleko k tomu, aby po mě vyběhli, nebo i trochu vyběhli, ale zatím byl poblíž majitel co na psa v poslední chvíli zařval nebo otevřené dveře autobusu, který jede kamkoliv, hlavně co nejdál od psa.
Korunu tomu nasadila poslední výprava na kešku v okolí Břeclavi, kde na nás málem vyběhl pes...
Proto mě napadlo, pořídit si jako ochranu proti těmto psům plynovou pistoli/revolver.
Podle toho, co jsem četl dovede psa spolehlivě vypnout s pepřovými/stun náboji, případně na střídačku.
Je to ale dobrý nápad z hlediska zákona? Resp., dříve byl pes věc, a tím pádem to bylo "relativně jedno", ale teď už věc není.
Jaký postih by hrozil, kdybych proti útočícímu psovi plynovku použil?
Díky za rady...


09 črc 2016, 14:12
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Plynovka vs pes
pořid si sprej, zbraň ne z jednoducheho duvodu, narod čechu je plny dementu, kteři když uvidí něco co připomíná pistoli/revolver, tak začinaji instantně dělat divadlo, že jsi ozbrojenej agresor střelec a ať na tebe pošlou urnu.
Jedna známá měla též problém se psy, chodí často běhat kolem vesnice kde bydlí a dvakrát byla napadena psem co utekl z kotce, poprve ji naštěstí jen poškrábal, podruhé když ji chtěl napadnout pes tak ji poslala plnou dávku obyčejnýho pepřáku přímo na obličej a pes šel okamžitě k zemi a pět dnu byl mimo (obecně psi na pepřák trpí několikanasobně víc než lidi, protože mají mnohem citlivější čich). Zaroven vyhoda spreje je ta, že prostě vytáhneš a hned použiješ, je i lip skladny a hlavně co se týká zákona nikdo ti nemůže říct, žes to udělal jen tak, psovi to defakto nic neuděla a ty se ubráníš.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


09 črc 2016, 21:10
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 15 kvě 2016, 09:38
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Plynovka vs pes
Plynovka je na hovno. Co budeš dělat až doběhne majitel, uvidí tě a vytáhne ostrou? Kup si pepřový sprej, neblbni s plynovkou za X tisíc, nepraktické heblo a frajeřina to není, nosit plynovku :)

_________________
Kde je cíl, kde je cíl....tady tě máme....proč tam zase nedostřelím?
Těžký život "snajpra"


12 črc 2016, 10:14
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 10 kvě 2014, 22:22
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: Plynovka vs pes
Ahojte, tak po "delší" době oživuji diskuzi.
Můj geocaching mě zavedl na spoustu docela nepříjemných míst do spousty ne úplně dobrých situací, ale vždy se mi podařilo nějak vykličkovat.
Většinou potkávám tyto typy "agresorů"
1/Pes bez páníčka/páníček je daleko a pes má útočné sklony
2/bezdomovec
3/fetka v opuštěném baráku/podchodu/kdekoliv

Přemýšlel jsem na nějakým obranným prostředkem.
Teleskop vypadl jako první, i když mám nějaké základy šermu. Problém ale je, že teleskopem je velmi snadé někomu dost vážně ublížit.
Potom pepřák-je levný, skladný, ale má "omezený" dosah, protože stříká paprsek dráždivé látky.Naštěstí ho nezná zákon, tak moc jako plynovku.
Plynovka, vypadá zatím jako nejlepší volba. V případě psa/jiného zvířete/ by ho hluk mohl odstrašit a nemuselo by ke střetu a nějakému ublížení vůbec dojít. Pokud by pejsek doběhl blíž, dostal by pepřem do obličeje a byl by (doufám dočasně) vyřazen z boje.
Na bezdomovce by to možná stačilo jen vytáhnout, popřípadě "vystřelit do vzduchu" prázdným nábojem. V tom případě by mohl šok ze zbraně udělat své a opět by nemuselo ani k žádné potyčce dojít. Pokud ano, tak by následovaly dráždivé náboje.
Bohůmžel plynovku zná zákon moc dobře. Navíc její výhoda/nevýhoda je právě v podobnosti s ostrou zbraní.
Mohl bych poprosit o radu?


21 bře 2018, 10:12
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 úno 2015, 14:14
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: Plynovka vs pes
Myslet preventivně a na podezřelá místa nelézt.
Nepouštět se do žádných větších akcí a raději odejít/utéct.

Když už to nejde jinak, pepřák (tornado, red sabre ...) a utéct.
Jakýkoli fyzický kontakt je riziko. Buď příjdeš k úhoně ty nebo agresor a když z toho výjdeš vítězně, můžeš mít problém následně u soudu.

Pokud by nešlo utéct a pepřák by neodradil, tak kompaktní teleskop. Dá se použít i jako kubotan. Ale základem je vždycky dobrá kondice a znalost ovládání zbraně (vč. toho, jaké následky má její použití). Plynovku považuju za nesmysl. Pepřák je daleko pohotovější, nositelnější, společensky přijatelnější. Už to bylo řečeno. Jestli chceš nosit něco jako je pistole, tak prostě pistoli. Ne softku nebo plynovku, ale ostrou. A k tomu nějaké měkčí domlouvátko (pepř, teleskop, použitelné bojové umění). Ale hlavně, nebezpečí se raději vyhnout, než mu čelit.


21 bře 2018, 13:44
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Plynovka vs pes
Hele zajimalo by mě kam za geocashingem lezeš :-D Provozoval jsem tuhle srandu sam s rodičema někdy v roce 2007-2013 a co pamatuju tak schránky byly vždycky šikovně schovaný byť na zcela opuštěných místech (u lesních cest atd) nebo na místech který byly ve městech jednoduše dostupny v každou hodinu, jen sis musel počkat na chvilku klidu. Nikdy se na soukromy pozemky nebo na úplny "opušťáky" nelezlo. Pokuď hledáš vyloženě schránky, který tam dávaj pochybny tvořitele tak se na ně vykašli, geocashing neni urbex abys lezl někam kam nemáš za nebezpečím.

Trvam na tom co sem psal výše, pepřák, všechno ostatní co použiješ je pruserovy dle zakona (a jo i tim pitomym teleskopem klidně někoho pošleš do kytek a obhajit to jen tak nejde)

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


22 bře 2018, 11:27
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 19 bře 2018, 17:18
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Plynovka vs pes
Taky by mě zajímalo, kde se pohybuješ a pochybuju, že na tebe chtěl nějakej pes zaútočit. Protože kdyby chtěl, tak je zakousnutej dřív, než stačíš něco říct. Hromada z nich si chce hrát nebo jen očichat. Potkávám hromadů psu a zatím se do mě žádnej nechtěl zakousnout.

Bezdomovci myslím nejsou žádnej problém, ty se většinou jen válej a nemaj náladu tě honit.

A jestli chodíš mezi fetkama, tak zkus změnit typ cachek, protože si myslim, že je nikdo k fetkám nebude schovávat (a tím pádem se jim můžeš pohodlně vyhnout) :wink:

Jinak vol pepřák, nejlepší volba


01 dub 2018, 21:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz